Oznámení světu o fotovoltaické elektrárně a bateriovém úložišti v Ivančicích

Chytré hlavy ze Svazku vodovodů a kanalizací Ivančice a z firmy Electree vymysleli úžasný projekt – chtějí vybudovat až 8 MW fotovoltaickou elektrárnu na dvou prameništích a k tomu dostatečné kapacitní bateriové úložiště.

 Docílí tak naprosté soběstačnosti pro všechna vodárenská zařízení Svazku, pro čistírny, úpravny vod a čerpací stanice a další. Přebytky lze nabídnout členským obcím Svazku do školek, škol, domovů pro seniory a dalších komunálních zařízení. 

Vedení Svazku mě oslovilo s tím, abych jim pomohla dostat tento záměr do médií. Aby se o něm vědělo i na ministerstvu.

Zvolili jsme představení záměru na tiskové konferenci za účasti ministra životního prostředí. 

Místo? Přímo v sídle Svazku v Ivančicích v areálu čistírny vod. Aby novináři měli hezké záběry. Nejdříve jsem potřebovala pochopit, jak to bude fungovat. Připravila jsem tiskovou zprávu, kde jsem celý záměr jednoduše popsala. Vytvořila jsem pozvánky na tiskovou konferenci – jeden typ pro novináře s krátkým popisem, o co se bude jednat. Druhý typ byl pro hosty – z města, z kraje a pro ty, kteří řeší vodu. Ve spolupráci s firmou Electree a mým kolegou jsme připravili online přenos pro novináře, kteří nemohou dorazit. 

Tiskovou konferenci jsem odmoderovala a na místě jsem se věnovala novinářům, aby měli všechny údaje, záběry a informace. 

Výsledek? Reportáž v České televizi, v Českém rozhlase, článek na Idnes, v Lidovkách, v Hospodářských novinách a také na specializovaných webech o vodě a udržitelnosti.