menu

Eva v médiích

Mozkoherna zaujala Forbes

„Každý, kdo chce pracovat se svou pamětí, by si měl najít vlastní strategii. Skvělé jsou třeba myšlenkové mapy a zašifrování informací, které si potřebuji zapamatovat, do příběhu. Lidský mozek si vybaví spíše příběhy než čísla, data a jména. Populární sudoku a křížovky jsou spíše jednostranný trénink, je potřeba kombinovat je s dalšími aktivitami,“ říká Eva Fruhwirtová. 

číst více
Podcast Stačí málo

O tom, kolik času denně bychom měli mozku věnovat, jak se nenechat ovládnout závislostí na telefonu a proč je multitasking iluze. Aneta Benešová se ptala Evy Fruhwirtové v podcastu Stačí málo. Pusťte si celý díl a zaposlouchejte se do profesionálních rad, která mozkohračka je nejlepší, jak si hýčkat svůj mozek a proč si zkusit naordinovat detoxikace technologiemi. Eva Fruhwirtová o tom mluví v podcastu Stačí málo.

číst více

Horácký magazín

listopad 2023

Horácký magazín

Z Třebíče do celého Česka. Eva Fruhwirtová založila první a jedinou českou Mozkohernu. Fascinuje ji lidský mozek a moderní technologie. Mimo vedení programů v Mozkoherně, také učí komunikační dovednosti, moderuje, pracuje na komunikačních strategiích, pomáhá firmám s PR, spolupracuje s Energetickým Třebíčskem a okresní hospodářskou komorou.

číst více
Daniela Drtinová pozvala Evu do DVTV

Daniela Drtinová se Evy ptala, jestli není pro zklidnění mysli lepší jít do lesa, jak vůbec mozkohračky pomáhají a kdo má zájem o Mozkohernu. Také si vyzkoušela létající kuličku. A kolegové ze štábu si zkusili Perplexus - 3D kouli s bludištěm. 

číst více
Na České televizi v pořadu Sama doma

Moderátorky brněnského studia ČT Veronika Boleslavová a Petra Eliášová si povídaly s Evou Fruhwirtovou. Bylo skvělé vidět, jak se tvoří pořad Sama doma přímo na místě. Maskérna, proudukce, kamery, příprava prostoru pro jednotlivé vstupy.

číst více
Host Lucie Výborné

Dopolední hostem Lucie Výborné na Radiožurnálu v jednom srpnovém horkém dopoledni. Přišla jsem do studia, rozložila jsem si mozkohračky na stůl a začali jsme. S Lucií mě povídání bavilo moc. Poslouchám ji téměř každý den dopoledne. Tentokrát posluchači poslouchali nás. 

číst více
Super pořad Science ON. Znáte?

Janet a Aleš Tišinovi natáčí v Brně vědecké streamy. A dělají to fakt dobře! V jednom díle jsme se bavili o trénování mozku. Tak jsme si to před kamerou ukázali.  Pokud vás baví věda, experimenty a poznávání světa kolem nás, doporučuji sledovat Science ON - jsou na Facebooku, Instagramu, TikToku, LinkedIn a na YouTube.

číst více