Kdo jsem

Ve světě byznysu, médií a politiky se pohybuji od roku 2006. Pomáhám lidem, firmám, neziskovkám i městům a obcím komunikovat. Společně pracujeme na dobrých vztazích s občany a klienty. Propojuji nápady a projekty. Nepočítám odpracované hodiny, zajímají mě výsledky.

Pracuji pro firmy různých velikostí z oblasti zemědělství, energetiky, výroby, IT. Pomáhám neziskovkám, jsem mediálním poradcem obcí a měst, vykonávám krátkodobé pozice mluvčích různých institucí (i nemocnic). Vedu komunikační týmy, připravuji mediální a komunikační strategie. Jako copywriter vymýšlím poutavé texty na weby, tvořím čtivé PR články a dávám do atraktivní podoby firemní časopisy i obecní zpravodaje. Fotím a natáčím pro klienty příspěvky na sociální sítě, připravuji scénáře promo videí. 

 

eva fruhwirtová mluví s médii


Efektivní komunikace – Efcomm

Projekt efektivní komunikace  Efcomm vznikl v roce 2016.  V názvu jsou ukryty nejen moje iniciály, ale především spojení slov efektivní komunikace (communication). Netvrdím, že umím vše. Vytvořila jsem síť spolupracujících kolegů, kteří jsou mistři ve svém oboru. Jsou to profesionální fotografové, kameramani, korektoři, webaři, textaři, grafici i analytici. Společně vytváříme efektivní komunikaci pro naše klienty. Mou pravou rukou je expertka na sociální sítě Šárka Vostálová. 

 

Kořeny, ze kterých vyrůstám

Na Katolickém gymnáziu v Třebíči jsem získala první zkušenosti s veřejným vystupováním, prací v Českém rozhlase a organizováním eventů. Dokonalou průpravou pro mě byla Debatní liga. Stala jsem se členkou Halahoje, který sdružuje mladé aktivní lidi. Organizovali jsme vodácké kurzy, jezdili na tábory, naučila jsem se vázat nízké i vysoké lanové lávky. Během vysoké školy jsem k tomu přidala každoroční výuku lyžování. Moje životní hodnoty do mě zaseli rodiče a rozvinulo právě Katolické gymnázium a lidé kolem něj.

 

Mohla jsem mít dvě vysoké školy, ale… 

Chtěla jsem studovat žurnalistiku, ale nevzali mě ani do Prahy, ani do Brna, ani do Olomouce. Šla jsem studovat češtinu a historii do Českých Budějovic. Díky tomu mám pedagogické vzdělání a mohu legitimně učit. Zkusila jsem žurnalistiku v Brně znovu. Podařilo se mi to. Před státnicemi jsem odešla. Praxe mě bavila víc. A také mě víc naučila.

 

eva fruhwirtová a richard krajčo 

 

Z Čech až do Bruselu

S prací v komunikační a PR agentuře jsem začala v prvním ročníku na univerzitě v Českých Budějovicích.  Během deseti let jsem posbírala cenné manažerské zkušenosti i kontakty. Když jsem odjela s kolegou Tomášem Zdechovským na stáž do Evropského parlamentu, oba jsme si řekli, že se do Bruselu ještě vrátíme. On se stal v roce 2014 europoslancem a já na dva roky jeho tiskovou mluvčí.

 

Projekt, který učí kriticky myslet

Bohatou síť profesních kontaktů jsem získala na Letní žurnalistické škole v Havlíčkově Brodě. První ročníky jsem absolvovala jako student. Dnes ji spoluorganizuji se svými skvělými kolegy a životními přáteli. Jsou to lidé, se kterými tvoříme osobní i profesní ostrov v moři našich dnů. 

 letní žurnalistická škola, organizační tým

 

Nápad, který neměl nikdo jiný

V roce 2016 jsem v Třebíči založila první českou a zatím jedinou Mozkohernu. Neurotechnologie a mozkohračky se staly mojí vášní.  Hltám vše o mozku. Pro firmy připravujeme neurotréninky, pro školy workshopy Trénuj mozek! Ukazuji lidem, že trénink mozku je zábava a že to vůbec nebolí. V roce 2022 jsem se stala Živnostníkem roku Kraje Vysočina. O rok později jsme s Mozkohernou získali 3. místo v kategorii Inovace v podnikatelské soutěži Český Goodwill

eva fruhwirtová živnostník roku

 

Den v lese je jako jít na kávu s Bohem

Jsem hrdým členem Klubu českých turistů. Miluju výšlapy a často s sebou beru svou parťačku fenu Amy.  Ve volných chvílích ráda píšu poezii. Čerpám ze svých zážitků a příběhů lidí kolem sebe. V únoru 2015 jsem měla při otevření Galerie Franta v Třebíči první veřejné čtení své poezie.

 

Co ještě mohu prozradit

Ráda měním věci kolem sebe. Nesnáším lhostejnost. Uznávám pravidlo 3 P – pokora, práce, poctivost. Když něčemu věřím, nevzdám to. Miluju nové technologie a ráda je zkouším. Fascinuje mě mozek. Nesnáším překvapení.  Tady a teď je moje motto. Vědomé prožívání toho, co právě děláme, je jediný způsob, jak si nenechat protéct život mezi prsty. John Lennon to řekl hezky: Život je to, co se děje, když se zabýváme jinými věcmi.